Výstava známého výtvarníka a ilustrátora knih Pavla Čecha

Srdečně zveme na výstavu, kterou jsme připravili společně se zámkem Moravská Třebová a knihovnou. Výstava je zahájena ke Dni dětí! Těšíme se na Vaši návštěvu!

Výstava obrazů a ilustrací známého autora dětských knih Pavla Čecha

Pavel Čech se věnuje se malbě obrazů a tvorbě autorských knih a komiksů, knižní a časopisecké ilustraci. Je několikanásobným držitelem cen Muriel za komiksovou tvorbu, v roce 2013 získal cenu Magnezia Litera za knihu pro děti a mládež. Doposud uspořádal více než dvacet samostatných výstav, z nichž jedna z nejúspěšnějších byla výstava na Špilberku v Brně v roce 2017.

Jeho knihy byly přeloženy do angličtiny, francouzštiny, chorvatštiny, italštiny, ruštiny a slovinštiny, komiksy publikoval také v Rumunsku a na Ukrajině. Pavel Čech dlouhodobě spolupracuje s vydavatelstvím Petrkov, které jeho knihy vydává již přes dvacet let.

Je otcem dvou synů, člen Ligy lesní moudrosti, obdivovatel díla Jaroslava Foglara, Ernesta Thompsona, Gustava Meyrinka, Michala Ayvaze.

Na výstavě v Moravské Třebové představí převážně své olejomalby a výběr svých originálních ilustrací knih. V rámci výstavy lze některé z jeho knih také zakoupit na pokladně zámku.

Po větším rozvolnění epidemiologických pravidel chystáme k výstavě i doprovodné akce pro veřejnost. Pro aktuální informace sledujte náš muzejní facebook. https://www.facebook.com/mtmuzeum