Historické tapiserie spolu se současnými na zámku v Moravské Třebové.

Srdečně zveme na vernisáž výstavy PŮLTISÍCILETÍ GOBELÍNŮ: historie a současnost, která vznikla ze spolupráce s výtvarníkem J. T. Strýčkem a Moravskou gobelínovou manufakturou ve Valašském Meziříčí.

Výstava přináší jedinečný vhled do umění gobelínů v úctyhodném rozpětí více než pěti století. Renesanční a barokní tapiserie zhotovené v hlavních centrech evropské výroby gobelínů – v Belgii a Francii – jsou prezentovány v pozoruhodném dialogu s tvorbou nejstarší české gobelínové dílny založené na konci 19. století a doposud činné ve Valašském Meziříčí.

Na výstavě budete moci shlédnout vyjímečnou kolekci vzácných historických tapiserií ze sbírek Slezského zemského muzea v Opavě, spolu s nedávno restaurovanou moravskotřebovskou unikátní renesanční tapiserií a vůbec poprvé bude k vidění také renesanční tapiserie ze soukromé sbírky. Zároveň výstava nabídne pohled na současnou tvorbu výtvarníka J. T. Strýčka, ředitele Moravské gobelínové manufaktury, předního uměleckého a restaurátorského textilního ateriéru u nás.

Vernisáž proběhne v sobotu 14. 5. 2022 v 17 h. ve výstavních prostorách zámku Moravská Třebová.