PŮLTISÍCILETÍ GOBELÍNŮ historie a současnost

14. 5. 2022 - 30. 9. 2022

PŮLTISÍCILETÍ GOBELÍNŮ historie a současnost

Přinášíme vám jedinečný vhled do umění gobelínů v úctyhodném rozpětí více než pěti století.

Renesanční a barokní tapiserie zhotovené v hlavních centrech evropské výroby gobelínů – v Belgii a Francii – budou prezentovány v pozoruhodném dialogu s tvorbou nejstarší české gobelínové dílny založené na konci 19. století a doposud činné ve Valašském Meziříčí.

Na výstavě budete moci shlédnout výjimečnou kolekci vzácných historických tapiserií ze sbírek Slezského zemského muzea v Opavě, spolu s nedávno restaurovanou moravskotřebovskou unikátní renesanční tapiserií a vůbec poprvé bude k vidění také renesanční tapiserie ze soukromé sbírky. Zároveň výstava nabídne pohled na současnou tvorbu výtvarníka J. T. Strýčka, ředitele Moravské gobelínové manufaktury, předního uměleckého a restaurátorského textilního ateriéru u nás.

Výstava se koná pod záštitou Ministerstva kultury, Slezského zemského muzea v Opavě a senátora Pavla Fischera.

Otevírací doba: úterý až neděle od 9:30 – 17:00h

Kurátor výstavy: J. T. Strýček, obsahová část Olga Mehešová, produkce Městské muzeum Moravská Třebová