23. 10. 2021 - 23. 11. 2021

Výstava grafiky Güntera Hujbera

Srdečně zveme nejen všechny příznivce grafiky a ex-libris na výstavu do dvorany městského muzea, kde právě probíhá výstava grafických listů Güntera Hujbera.

Český grafik Günter Hujber je nositelem Ceny Vojtěcha Preissiga za rok 2020, kterou každoročně uděluje Spolek českých bibliofilů. Jeho oceněný Bestiář Guillauma Apollinaira vydalo nakladatelství Kunštát PRO FUTURO za redakce Antonína Krejčíře. Bibliofilie byla zároveň zařazena mezi nejkrásnější knihy roku 2020.

Günter Hujber, narozen ve Velkých Losinách, vystudoval strojní fakultu v Brně, kde také začaly jeho první výtvarné pokusy. Od kreseb aktů a olejomaleb se dostal až ke grafické tvorbě a tvorbě exlibris. Kromě výtvarné tvorby se věnuje i poezii a hudbě. Do současnosti vytvořil přes dvě stě exlibris pro sběratele z celého světa.
Moravskotřebovákům je jako grafik dobře znám, pro místní sběratele vytvořil celou řadu exlibris, novoročenek a volných listů s tematikou města. Okruhy jeho výtvarných témat jsou široké, od inspirace ženou, mytologií, zvířenou až po iluzionistická témata.
V literárních kruzích je znám také jako ilustrátor především básnických ság známých autorů (E. A. Poe – Jáma a kyvadlo, Havran; K. J. Erben – Kytice). Jeho samostatné výstavy probíhaly i v zahraničí, např. v Číně, na Floridě, Dánsku, Maďarsku nebo Rakousku.