Výstava Nedokončená dálnice Vratislav-Brno-Vídeň

21. 3. 2023 - 18. 6. 2023

Výstava Nedokončená dálnice Vratislav-Brno-Vídeň

V letošním roce uplyne 83 let od zahájení stavby tzv. Německé průchozí dálnice Vratislav Brno Vídeň, jejíž realizace se týkala i našeho regionu. Tato dálnice však nebyla nikdy dokončena. Pozůstatky stavby se staly za tu dobu součástí krajiny a běžný člověk si dnes už ani neuvědomí, že ač tento projekt vznikal v historicky velmi komplikované době, jednalo se o mimořádný technický počin, jehož základ je i v současnosti obnovitelný a na rozpracované etapy lze dobře navázat. Důkazem toho je současný projekt silnice I/73, známý také pod označením D43.

Výstavou Nedokončená dálnice Vratislav  Brno  Vídeň připomeneme průběh a okolnosti stavby tohoto unikátního válečného projektu s přihlédnutím k regionu Moravskotřebovska. Součástí také budou předměty a archivní materiály, které se nachází ve sbírkách našeho muzea.

Výstavu zahájí přednáškou autor Ing. Tomáš Janda s novými poznatky vztahujícími se k okolí Linhartic a Rozstání.

Zahájení výstavy a vernisáž proběhne 21. 3. 2023 v 17 hodin ve výstavních prostorách muzea v 1. patře. Přednáška s projekcí Ing. Jandy bude následovat v kinosále.