Výstava Vendula Chalánková ILUSTRACE NEJEN S “OBYŠEM”

23. 6. 2023 - 26. 9. 2023

Výstava Vendula Chalánková ILUSTRACE NEJEN S “OBYŠEM”

Výstava, která doprovodí letní sezónu, představí návštěvníkům zámeckých výstavních prostor brněnskou vizuální umělkyni, performerku, malířku, ilustrátorku,  autorku filmových animací, autorku hraček, výšivek a šperků pod značkou Zvrhlý vkus. Svým dílem patří Vendula Chalánková mezi nejvýraznější současné české výtvarnice a je zastoupena ve sbírkách NG Praha, Galerie hlavního města Prahy, Moravské galerie v Brně, Museum für Angewandte Kunst ve Vídni, Galerie výtvarného umění v Chebu, Muzea umění Olomouc, Krajské galerie ve Zlíně, Galerie výtvarného umění v Hodoníně, je vyhledávanou umělkyní také mezi soukromými sběrateli umění.

Výstava na zámku přestaví její ilustrátorskou tvorbu, inspirovanou brněnskými velikány a jejich dílem jako je G. Mendel, J. Těsnohlídek, L. Janáček či J. Skácel.

Vendula Chalánková obrazově doprovodila také řadu knižních publikací vydaných nakladatelstvím HOST, které budou také součástí výstavy.